Лекція 6

 
 

Лекція 6

Маркування вантажівМаркування вантажів
При перевезенні штучних вантажів їх маркують, тобто наносять на ванта» спеціальні написи або знаки. Маркування буває товарним, вантажним, транспортним і спеціальним.
При товарному маркуванні вказують вид вантажу і найменування підприємства-виготовлювача. Маркування ставить завод-виготовлювач. Вантажне маркування вказує найменування пунктів відправки і призначення, вантажовідправника і вантажоотримувача. При транспортному маркуванні вказують кількість місць у даній партії вантажу і номер товарно-транспортного документу, згідно з яким вантаж прийнято до перевезення. Спеціальне маркування наносять на вантаж, перевезення і зберігання якого потребує особливих умов. Це маркування виконується у вигляді умовних знаків.
Вантажне і спеціальне маркування наносить вантажовідправник, а транспортне — транспортне підприємство, яке прийняло вантаж до перевезення. Маркування здійснюється нанесенням знаків і написів безпосередньо на вантажі (на тарі, упаковці) або за допомогою ярликів.
Знаки і написи наносять на поверхню світло і вологостійкою фарбою, яка не стирається. Маркувальні ярлики виготовляють з паперу, картону, металу, фанери, пластмаси; їхня поверхня має бути стійкою до температури і вологи.
Більшість вантажів приймається АТП до перевезення без су¬проводу представника вантажовідправника (вантажоотримувача). Винятком є вантажі, які потребують:
- особливих умов перевезення (це вибухові, вогненебезпечні, отруйні, сильнодіючі отруйні, їдкі речовини; кіноплівка і кіностріч¬ка, легкозаймисті рідини, крім рідкого палива);
- особливої охорони (дорогоцінне каміння і метали, ювелірні, художні і антикварні вироби, предмети мистецтва — картини, скульптура тощо);
- догляду під час перевезення (тварини, птахи, бджоли).

Способи нанесення маркування.
1. Маніпуляційні знаки залежно від довжини і ширини вантажного місця (упаковки) мають розміри:
75 х 105 мм — при довжині і ширині вантажного місця до 1 м включно
108 х 148 мм — при довжині і ширині вантажного місця 1 м;
допускається застосування розміру
148x210 мм — при довжині ширині вантажного місця понад 1,5 м.
2. Знаки і написи повинні бути чорного кольору на світлих поверх нях і білого чи світло-жовтого — на чорних і темних.
3. Зразки маніпуляційних знаків
4. Опис маніпуляційних знаків.
Маніпуляційні знаки повинні вказувати правильний спосіб поводження з вантажем.
а
Знак «а» має значення «Ламке, обережно». Знак наносять на тару з вантажем, що б'ються, крихкими, прецизійними й іншими вантажами, що реагують на струси.
Знак «б» має значення «Гаками безпосередньо не брати». Знак наносять на тару, коли при вантажно-розвантажувальних роботах неприпустиме вживання гаків (вантаж у м'якій тарі, у стосах тощо).
Знак «в» має значення «Верх, не кантувати». Знак наносять на тару, коли вантажне місце при будь-яких маніпуляціях з ним повинно знаходитися у зазначеному положенні.
Знак «г» має значення «Оберігати від нагрівання». Знак наносять на тару, коли вантаж необхідно оберігати від нагрівання.
Знак «д» має значення «Місце стропування». Знак наносять на тару, коли вантаж треба стропувати тільки у певних місцях.
Знак «є» має значення «Оберігати від вологи». Знак наносять на тару, коли вантаж повинен бути захищений від вологи.
Знак «є» має значення «Центр маси». Знак наносять на великогабаритну тару, коли центр маси вантажу знаходиться поза геометричним центром.
Знак «ж» має значення «Герметична упаковка». Знак забороняє відкривати й пошкоджувати тару під час транспортування і зберігання і наноситься, коли вантаж особливо чутливий до впливу навколишнього середовища.
Знак «з» має значення «Оберігати від випромінювання». Знак вказує на те, що кожен з видів випромінювання може впливати на властивості вантажу або змінювати їх (наприклад, не проявлені фотоплівки).
Знак «и» має значення «Оберігати від тепла і радіоактивного випромінювання». Знак вказує на те, що тепло або проникнення випромінювання може знизити чи знищити цінність вантажу.
Знак «і» має значення «Штабелювати забороняється». На вантаж з цим знаком при транспортуванні і зберіганні не допускається класти інші вантажі.
Знак «і» має значення «Відкривати тут». Вантаж з цим знаком відкривають тільки у зазначеному місці.


Создан 19 июн 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником